Совети за возење на снег


5 копии

Во екот на зимската туристичка сезона, австриската полиција ги предупреди возачите дека мора соодветно да ја постават и обезбедат својата ски-опрема во текот ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на шерифот на округот Форсајт објави видео од потерата што се случила на 17 декември минатата година. А сѐ започнало кога полицаец се обидел да ...
| | веќе видена | слични

Бидете одговорни и совесни возачи, возете безбедно во зимски услови, им порачуваат од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) на ...
| | веќе видена | слични

Републичкиот совет за безбедност при сообраќајот, им укажува на граѓаните дека в озењето во услови на врнежи од снег и ниски температури има низа предизвици ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Совети за возење на снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: