ЕСМ купил струја од 16,3 милиони евра за декември

10 копии
3 копии
2 копии
2 копии

ЕСМ почна постапка за набавка на природен гас за потребите на топланите за греење на градот Скопје за периодот јануари-април. Испратени се покани за достава на ...
| | веќе видена | слични

При тоа, како што посочуваат, во термоелектраните се произведени 13.235, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци 2.256 мегават часови електрична ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо спорно во тоа што државата ќе купи дополнителни 180 илјади тони мазут за ТЕЦ Неготино од компанијата РКМ на поранешниот политичар Ратко Капушевски, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Град Скопје има континуирано и стабилно снабдување со топлинска енергија од страна на АД ЕСМ, истакна генералниот директор на компанијата Васко Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Најголем дел од топлинската енергија добиваме од ТЕ-ТО, а во функција и во производство со природен гас се и топланите Исток и Запад кои ги стопанисува АД ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ купил струја од 16,3 милиони евра за декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: