Стандардот на граѓаните се стопи за дваесет отсто!


4 копии
5 копии
8 копии

Граѓаните нема да имаат ценовен шок на 1 јануари 2023 година во однос на цената на струјата, а оние граѓани коишто најмалку трошат, коишто најмногу заштедиле, ...
| | веќе видена | слични

Државната ЕСМ понуди за 16% повисока цена на ЕВН хоум за снабдување на домаќинствата со струја. Владата ја криеше , ЕВН ја објави – од сегашните 48 евра за ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија АД ЕСМ доставила поскапа понуда на денешниот тендер на ЕВН Хоме за снабдување со електрична енергија за периодот од јануари до јуни 2023 ...
| | веќе видена | слични

За околу 16% поскапа струја му понудила АД ЕСМ на ЕВН Хоум. Односно од цена 56 евра наместо досегашните 48% за периодот јануари – јуни 2023 година.На јавниот ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ понуди за 16% повисока цена на струјата на тендерот на универзалниот снабдувач ЕВН ХОУМ. Сегашната цена од 48 евра за мегаватчас се зголемува на 56 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 556 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 451 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стандардот на граѓаните се стопи за дваесет отсто!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: