Еве колкави се платите на државните функционери

2 копии
2 копии

Во првите 10 фирми по добивка (со исклучок на една, за која нема податоци) што се стопроцентно управувани од жена, во 2021 година работеле 1.666 работници, што ...
| | веќе видена | слични

Во топ 10 фирми по приходи, кои се целосно управувани од жена, порталот прави анализа во врска со тоа колкави плати даваат дамите и дали се всушност ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Македонија Димитар Ковачевски има плата од 88.260 денари или безмалку 1.500 евра, додека платите на вицепремиерите и министрите се околу 70 тина ...
| | веќе видена | слични

Македонските министри имаат слични плати како српските колеги, но заработуваат помалку од министрите во другите држави. Во соседството повисоки плати имаат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопска Апелација делумно ја потврдила првостепената пресуда на Граѓанскиот суд во корист на нафтената компанија „Пуцко Петрол“ против државата и Општина ...
| | веќе видена | слични

„Пуцко“ ќе наплати 2 милиони евра за неизградена бензиска во Карпош! Нафтената компанија доби правосилна судска пресуда според која ќе ги добие назад парите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве колкави се платите на државните функционери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: