ВМРО-ДПМНЕ: Спрема ли пат коалицијата Тачела за бугарска фирма да го земе превозот?


Коалицијата Тачела составена од Ковачевски и Арсовска е виновна за блокадата на превозниците, спремаат ли пат за бугарска фирма да го земе превозот? Се користи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Интегрално соопштение од СДСМ: Кавгите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од една и Данела Арсовска од друга страна, открија скандалозни признанија за ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ се огласија со соопштение по повод синоќешното интервју на градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска која информира дека добила закани и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

-Арсовска и Тачела коалицијата прво народот го нарекоа багра, а сега измислува непостоечки работи и разговори кои не се случиле. Отворено се сомневаме дали ...
| | веќе видена | слични

Оставка поради здравствени причини на почетокот на 2023 година. Неофицијално, Арсовска размислува за предвремено завршување на градоначалничкиот мандат. Но, ...
| | веќе видена | слични

Оние кои што го следеа целото мое обраќање, многу добро разбраа за кого се однесува погрдниот збор „баграта на Ленин“. Оние кои што не го следеа целото мое ...
| | веќе видена | слични

Вечерва Стефан Андоновски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Совет на Град Скопје за „Клик плус“ на ТВ21 изјави дека постои една ...
| | веќе видена | слични

„Постои состанок минатата недела, кој премиерот го потврди дека помеѓу градоначалничката Арсовска и премиерот со присуство на еден градоначалник од скопските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 847 | | | веќе видена

Основните претпоставки на ова владино мнозинство се на линија на тоа што Алијанса за Албанци го застапува, а тоа е стратешкото партнерство со САД, продолжување ...
сите 271 | | | веќе видена

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
сите 316 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 408 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 420 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 847 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Спрема ли пат коалицијата Тачела за бугарска фирма да го земе превозот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: