Генерали Инвестментс: Пазарите на капитал продолжуваат да остваруваат благи добивки

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Секоја трета компанија размислува да стави клуч на врата ако не се намали цената на струјата или не добијат државна помош, покажува анализата на Организацијата ...
| | веќе видена | слични

Управниот одбор на Европската централна банка на денешната седница одлучи да ги зголеми трите клучни каматни стапки за 50 базични поени, т.е. 0,5 проценти. Ова ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Порастот на цените на енергијата и до 7 пати ги зголемил трошоците на компаниите оваа есен, во споредба со претходната. Најголем предизвик за компаниите во ...
| | веќе видена | слични

Непоколебливата определба на централните банки да ги зголемат каматните стапки е навистина извонредна. Во име на скротување на инфлацијата, тие намерно тргнаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската централна банка Federal Reserve (Fed) ги зголеми каматните стапки со побавно темпо отколку во претходниот период, како што и се очекуваше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 582 | | | веќе видена

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 767 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 196 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Пазарите на капитал продолжуваат да остваруваат благи добивки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: