По 13 години се бара дозвола за работа на нафтоводот Скопје – Солун

„Евротим ГДС“, која ланската година беше посочена како компанија која продава увезено отпадно масло наместо мазут за големи индустриски капацитети и државни ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ утрово преку својот портпарол Наум Столиковски побара неотповиклива оставка на Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, а владата да и ги ...
| | веќе видена | слични

По две тужби пред Арбитражниот суд во Париз, поради прекршување на договорот и платени казни повеќе од 70 милиони евра, државата сега планира да го активира ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска најави јавен повик кој треба да биде објавен денеска, а се однесува на линиите од кои градот Скопје има потреба. ...
| | веќе видена | слични

ПРОДОЛЖУВА ХАОСОТ СО ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ Од Град Скопје велат дека јавниот градски превоз, го организираат органите на локалната самоуправа, а не приватни ...
| | веќе видена | слични

По блокадите на сообраќајниците во Скопје од приватните превозници, кои си ги бараат парите, денеска се огласија од Град Скопје. Тие информираа дека оспособиле ...
| | веќе видена | слични

Се поверојатно е сообрааќајниот хаос во градот предизвикан од блокадите на приватните автобуси да го решава полицијата откако ниту денеска нема договор меѓу ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје утре ќе објави јавен повик за приватни автобуски превозници на линиите со број 20 и 22. Единствена разлика, како што информираат од Градот ...
| | веќе видена | слични

Јавниот градски превоз, го организираат органите на локалната самоуправа, а не приватни бизнисмени, политички партии или други интересни групи. Во случајов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 13 години се бара дозвола за работа на нафтоводот Скопје – Солун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: