Шефовите на германската и француската централна банка: Ќе ја вратиме инфлацијата на два отсто

Европските централни банки на двете најголеми европски економии соопштија дека ќе ја вратат рекордната инфлација на главната цел од два отсто. Говорејќи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека инфлацијата во САД опаѓа и дека работите се движат во вистинска насока, иако има уште работа. „Ќе треба време ...
| | веќе видена | слични

Геополитичките тензии предизвикуваат високи енергетски трошоци, додека намалувањето на понудата исто така ја нарушува потрошувачката, а со тоа директно влијае ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Глобалниот јавен и приватен долг паднаа со најголема стапка во последните 70 години во 2021 година, откако достигнаа рекордни нивоа поради влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалниот долг остана над нивото пред пандемијата на коронавирус во 2021 година, и покрај тоа што забележа најголем пад во последните 70 години, се вели во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската министерка за финансии, Џенет Јелен, за американската телевизија „Си-Би-Ес” изјави дека се очекува значително намалување на инфлацијата во САД во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во интервјуто за МИА рече дека се предвидени 800 милиони евра за капитални инвестиции. Премиерот Ковачевски подвлече дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 527 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 403 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 169 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шефовите на германската и француската централна банка: Ќе ја вратиме инфлацијата на два отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: