ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија за справување со климатски промени

Вкупно пет домашни компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на Предизвикот за „Справување со климатски промени 2022” кој го спроведе Фондот за ...
| | веќе видена | слични

По мотото „Можат ли политиките на ЕУ да ја поттикнат декарбонизацијата во Западен Балкан?“, во Брисел, во Европскиот парламент, се одржа панел-дискусија на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, учествуваше на панел-дискусија посветена на проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан, на која истакна дека е ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата Фридрих Еберт, во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во  Македонија, денеска организираа конференција на тема „Интензивирана ...
| | веќе видена | слични

Фондацијата Фридрих Еберт, во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Северна Македонија, денеска организираа конференција на тема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Влезот во ЕУ од политичка амбиција до геостратешка неопходност?“ е првиот панел од конференцијата „Интензивирана соработка: Обновениот Берлински процес и ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, на панел-дискусија посветена на проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан на ФЕС, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска нагласи дека најбрзо до членство во ЕУ ќе се дојде само доколку има јасен израз на политичка волја за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 306 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија за справување со климатски промени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: