Нивото на Охридското Езеро веќе десет дена е на природната кота 693,17 м.н.в


3 копии
13 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со сончеви периоди во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утринските температури денеска во одредени делови, особено на повисоките места ќе паднат под нулата, додека во текот на денот ќе бидат во искачување. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Охрид, 12. декември 2022 (ИНПРЕС) – Од 25-ти минатиот месец заклучно со денес, нивото на водата во Охридското Езеро е непроменето и се одржува на природната ...
| | веќе видена | слични

Според УХМР, времето денес ќе биде променливо облачно со повремен локален слаб дожд, а на планините во западните и северните делови со слаб снег. Кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 172 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нивото на Охридското Езеро веќе десет дена е на природната кота 693,17 м.н.в

Од:
До кого (е-маил):
Порака: