Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања


Приватните автобуски превозници денеска од шест часот наутро повторно поставија блокади на неколку главни точки во главниот град, односно крстосниците пред ТЦ ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Приватните автобуски превозници попладнево за МИА информираа дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден“ пред Градот Скопје. – ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Алијанса за Албанците дава поддршка на приватните превозници кои веќе неколку дена протестираат со блокада на улиците во Скопје барајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приватните автобуски превозници се уште протестираат со блокада на булеварот „Илинден“ околу Градот Скопје. Откако не беше одговорено на нивното барања за ...
| | веќе видена | слични

Како некој мисли да функционирате ако не ви го има исплатено она што сте го сработиле ? – Ова е аудио снимка од трибина на актуелната градоначалничка на град ...
| | веќе видена | слични

Блокадите на Илинденска продолжуваат со поддршка од Алијанса. Иако директорот на „Слобода превоз“ Ленин Јовановски се повлече од протестите за да немаат ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници попладнево најавија дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден” пред Градот Скопје, каде блокираат ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници продолжуваат со блокадите, ги канат граѓаните да ги посетат автобусите Филип Здравески 12.12.2022 / 18:45 Македонија Приватните автобуски ...
| | веќе видена | слични

Ние во суштина комуницираме и сме склони да зборуваме со сите чинители во општеството, но навистина јавниот превоз е во ингеренции на Градот. Ние правиме се за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Данела Арсовска го создадоа хаосот во Скопје, обвини Рената Јајоска, советничка во Советот на Град Скопје. Јајоска од редовите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние продолжуваме да ја мислиме Македонија како територија, а не како народ Со нашиот став за преговорите за членство во ЕУ, затворивме многу европски врати за ...
сите 622 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 563 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 418 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Затворите се решето во кое што останува само оној што нема конекции со СДС. Одговорни за тоа се затворските управи и служби поставени од СДС во чија што ...
сите 157 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватните автобуски превозници повторно со блокади низ Скопје – ќе останат се до исполнување на нивните барања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: