Факултетите, судовите и затворите поради долгови, можат да останат без струја


Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
| | веќе видена | слични

Сè уште не се знае на колку државни фирми кои должат премногу за струја Владата ќе им помогне директно од буџетот. Вицепремиерот за економски прашања Фатмир ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бас рапид транзит (БРТ) што го финансира Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) не може да биде поштетен за Скопје од автобуси кои сообраќаат, а се 30 ...
| | веќе видена | слични

Во меѓувреме државата плаќа пенали по 350 илјади евра годишно, бидејќи кредитот во висина од 70 милиони евра е земен, но проектот не се реализира. Од ЕБОР ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека државата ќе мора да ги покрие долговите за електрична енергија на оние клучни институции кои имале објективни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорите на државните институции кои не плаќале сметки за струја ќе бидат повикани на одговорност, потврди денеска и вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е вистина дека се предвидува затворање на РЕК Битола и ТЕЦ Осломеј. Во нашата држава постепено се прави транзицијата во енергетскиот сектор и заради војната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Факултетите, судовите и затворите поради долгови, можат да останат без струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: