Костадинов од Илинден: Во време на криза СДСМ покажува што значи вистинска грижа за сите граѓани


Потпретседателот на СДСМ, Перо Костадинов, денеска се обрати пред граѓаните на трибината под мотото „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во општина ...
| | веќе видена | слични

Со СДСМ граѓаните секогаш знаат на што се, со нашата политичка одговорност и државнички однос земјата се движи по вистинскиот, европскиот пат и се справува со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите социјалдемократски политики создаваат заедништво, меѓуетничко обединување околу принципите за целосна европска интеграција и европска иднина на сите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ ја етаблира државата како рамноправен дел од големото европско семејство, со развој на трајни европски вредности на коишто почива социјалдемократијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ мора сериозно да ги сфати и разгледа опструкциите од опозицијата во Македонија и обидите на ВМРО-ДПМНЕ и Левица по секоја цена да го загрозат европскиот пат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска учествува и има свое обраќање на Самитот на лидери од Западен Балкан во Виена, Австрија, организиран од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ЕУ треба да покаже посветеност и да усвоиме рамка за завршување на преговорите и полноправно членство на Северна Македонија и земјите од Западен Балкан до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унијата не смее да дозволи нови блокади. Очекувам од ЕУ да го следи напредокот на мојата земја и придонесот што го дава и да не дозволува уцени од никого. Ајде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов од Илинден: Во време на криза СДСМ покажува што значи вистинска грижа за сите граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: