Во Скопје опожарени две возила

Еден починат, а еден во болница, е епилогот на несреќата што се случи во раните утрински часови близу приватниот универзитет ФОН. Се започнало пред шест часот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќаната несреќа која рано утрово се случила на на булеварпот „Киро Глигоров“ во Скопје, во близина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице загина, а едно е тешко повредено во сообраќаната несреќа која се случи рано утрово на бул. Киро Глигоров во близина на „Бриколаж“, потврдуваат од МВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

72-годишна скопјанка пријавила дека на паркинг на булевар „Партизанска“, била удрена од патничко моторно возило. Според информациите на МВР, лицето што го ...
| | веќе видена | слични

Утрово на бул. „Киро Глигоров“ во близина на ФОН се случиле две сообраќајни несреќи, објави „ Инфомакс “. Според информациите на „ Инфомакс “, едната несреќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 493 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 137 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје опожарени две возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: