Вработена во општина Делчево одолговлекувала изградба на фотонапонска централа, полицијата и поднесе кривична пријава


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево до Основното јавно обвинителство Делчево поднесе кривична пријава против 57 годишна жена од Делчево, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По наредба на Специјалното државно обвинителство (СДТ) утрово е уапсен специјалниот обвинител Саша Чаѓеновиќ за создавање криминална организација и злоупотреба ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.К.(19) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа’’. На ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против С.В.(53) од с.Велешта, струшко, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработена во општина Делчево одолговлекувала изградба на фотонапонска централа, полицијата и поднесе кривична пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: