Нови лажни дојави за бомби - за прв пат испратени и во две основни училишта


По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Нови дојави за поставени бомби го блокираа половина Скопје. 12 објекти во исто време добиле заканаувачки пораки дека има поставено екплозивни направи - ТЦ Ист ...
| | веќе видена | слични
6 копии
13 копии
3 копии

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираше по новите лажни дојави за бомби низ Скопје, при што посочи дека безбедносната состојба во Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Заканите преку електронска пошта по што следеше и евакуација на ученици, започнаа во 9.30 утрово во седум средни скопски училишта, Орце Николов, Владо ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Градот повторно се најде под блокада овој пат од страна на полициските и антитерористичките единици. На електронска адреса на седум средни училишта ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно побара оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски откако денеска неколку средни скопски училишта, но првпат и ...
| | веќе видена | слични

„Ист Гејт Мол“: Завршија безбедностните проверки, заканата за поставена бомба е неверодостојна Александра Спасеска 09.12.2022 / 13:49 Хроника Трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични

Откако МВР објави дека дојавите за бомби што денеска ја кренаа цела Македонија на нозе, по оваа институција и нејзиниот раководител министерот Оливер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 619 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 535 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 460 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 421 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови лажни дојави за бомби - за прв пат испратени и во две основни училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: