Драма во Гостивар: Приведен маж, ги повредил сестра му и нејзиното дете

3 копии
6 копии
5 копии
4 копии

На 04.12.2022 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода С.А.(24) и Р.Р.(26), двајцата од Куманово. Тие се сомничат дека од домот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии
9 копии

41-годишник од с.Врањовце, гостиварско, е лишен од слобода бидејќи бил затекнат како врши бесправна сеча на дрва. Полициски службеници од Полициското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 611 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 535 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Уставите измени кои се пред нас, не се последната голема и тешка одлука во однос на одлуките кои следуваат за зачленувањето во ЕУ. Кога ќе дојде извештајот од ...
сите 212 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 254 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 150 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Гостивар: Приведен маж, ги повредил сестра му и нејзиното дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: