„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

Новата книга „Пијанистика 1: Основи на музичката писменост за пијано“ на м-р Дирона Соколовска неодамна излезе од печат во издание на „Арс Ламина“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поставена интернет-архива Со цел да се зачуваат делата на македонскиот композитор Љубомир Бранѓолица, кој оваа година наполни 90 години, е поставена ...
| | веќе видена | слични

Дела од македонскиот композитор и автор на филмска музика Љубомир Бранѓолица, кој во август наполни 90 години, се поставени во дигитална форма на онлајн ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Концертот на Марија Јакимовска (флејта) и Билјана Петровска (пијано), кој требаше да се одржи вечерва во рамки на „Есенски Музички Свечености“ во ...
| | веќе видена | слични

„Заедно“ – средба на најдобрите ученици од музичките училишта во земјите од регионот во Хрватска Благој Тодоров, заедно со најдобрите ученици од музичките ...
| | веќе видена | слични

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Културно-информативниот центар, концерт ќе одржат флејтиската Марија Јакимовска и Билјана Петровска – пијано. Концертот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 351 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 440 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: