Кроација осигурување воведува поволности за корисниците на обновливи извори на енергија

Во согласност со денешните потреби на корисниците и фокусирајќи се на светските трендови што го диктираат развојот на пазарот, компанијата Кроација осигурување ...
| | веќе видена | слични

Со цел рационално користење  и штедење на електрична енергија, Министерството за правда даде препораки до сите вработени да ги почитуваат мерките , да бидат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Министерството за правда соопштија дека, следејќи ги препораките на Владата за намалување на потрошувачката за електрична и топлинска енергија, заштедиле 25 ...
| | веќе видена | слични

Здружението МАЦЕФ и Град Скопје спроведоа обуки на тема „Насоки за ефикасно управување на енергијата во домот“, на кои учествуваа претставници од општини од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија изминатите два месеци целосно се придржуваат кон мерките за штедење на електрична ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Заштедата е резултат на примена на мерките, не само во централниот објект на Министерството за финансии, туку и во 34-те подрачни одделенија и 17 трезорски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението МАЦЕФ од 30 ноември до 2 декември ќе спроведе обуки на тема „Насоки за ефикасно управување во енергијата во домот“. Oбуките се дел од проектот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кроација осигурување воведува поволности за корисниците на обновливи извори на енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: