КАДЕ СЕ НАЈСЛАБО ПЛАТЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ЗЕМЈАВА, еве ја листата со најниски плати

Работниците во текстилниот сектор, дејности поврзани со производство на мебел и кожа, како и заштитните дејности се меѓу вработените во земјава кои имаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

На дел од агенциите, регулаторните тела, државните комисии догодина ќе се зголемат буџетите за исплата на плати, но во дел ќе се намалат. Компаративна анализа ...
| | веќе видена | слични

Веб-страницата „Резуме.ио“ направила анализа на законите за платениот одмор и платените неработни денови во 197 земји низ светот за да открие каде вработените ...
| | веќе видена | слични

„Статистика повторно евидентира раст на просечната плата, но граѓаните негодуваат околу овој податок. Голем дел од нив прашуваат како може да расте просекот ...
| | веќе видена | слични

Статистика повторно евидентира раст на просечната плата, ама граѓаните негодуваат околу овој податок. Голем дел прашуваат како може да расте просекот кога ...
| | веќе видена | слични

Сите земји од Западен Балкан се еднакво погодени од кризата, покажува истражувањето на . Во нивното истражување спроведено низ 5 земји, меѓу кои и Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Растот на цените на производите еднакво ги погоди сите граѓани на Западен Балкан. Како што најпрво пренесе „ РСЕ “, во истражувањето спроведено низ Србија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАДЕ СЕ НАЈСЛАБО ПЛАТЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ВО ЗЕМЈАВА, еве ја листата со најниски плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: