НОВОСТИ ОД ТВИТЕР: Елон Маск најави повторно отворање на суспендираните профили кои не го прекршиле законот

Елон Маск синоќа најави дека од следната недела повторно ќе ги отвори суспендираните профили на Твитер „под услов да не го прекршиле законот или праќале ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Висок функционер на Европската унија во средата го предупреди Илон Маск дека Твитер треба да ги засили мерките за заштита на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа закана ја искажал еврокомесарот за индустрија Тиери Бретон за време на вчерашната видео средба со новиот сопственик на Твитер, пишува Sky News.Бретон му ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската унија му се закани на „Твитер“ со забрана доколку Маск не се придржува до строгите правила за модерирање на содржината, со што започна регулаторна ...
| | веќе видена | слични

Откако Илон Маск ја презеде челната позиција во Твитер, иднината на оваа социјална мрежа стана сомнителна. Имено, многу корисници на социјалните мрежи почнаа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Во неодамнешното ажурирање на својата веб-страница, Твитер соопшти дека од 23 ноември, повеќе не ја спроведува својата политика за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВОСТИ ОД ТВИТЕР: Елон Маск најави повторно отворање на суспендираните профили кои не го прекршиле законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: