ICMP“: Повеќе од 15 илјади исчезнати во војната во Украина


2 копии

Српски учебник по историја ги опишува соседните постјугословенски земји како „српски држави“, го издигнува страдањето на Србите и ги минимизира или негира ...
| | веќе видена | слични

Во Кијив се одржа презентација на филм за сексуални злосторства извршени од руските војници во Украина, пренесува Укринформ. Кога снимате филмови или ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министрите за правда на земјите од Г7 денеска се согласија да создадат мрежа за координирање на истрагите за воените злосторства во Украина. – Судската истрага ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинското државно Обвинителство денеска соопшти дека 329 деца во моментот се сметаат за исчезнати во Украина, а 12.034 се депортирани во Русија. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Украина треба да преземе одговорност за каква било правна акција против Русија, бидејќи Западот може да го „корумпира процесот“ во замена за „евтин гас и ...
| | веќе видена | слични

Матвијчук оценува дека извршувањето воени злосторства стана интегрален дел од тоа како Москва води војна и дека Киев не треба да чека да ги изведе наводните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Букмејкерите експресно ги одредија квотите и за четвртфиналето Португалија – Мароко, па сега во Sport Life може да се обложите на сите четири четвртфиналиња на ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ICMP“: Повеќе од 15 илјади исчезнати во војната во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: