„Македонија пат“ надвор од државна контрола, направи загуба од 2,5 милиони евра


Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта, порано познато како „Македонија пат“, за прв пат лани направи загуба и тоа ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорката на Македонија во Софија, Агнеса Руси-Поповска, ќе биде повикана денеска во министерството за надворешни работи, каде што ќе и биде врачен остар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Избраните имиња на бугарските клубови може да претставуваат провокација со оглед на тоа што будат негативни чувства во најголемиот дел од нашето општество и се ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски потсети дека извршивме измена на Законот за здруженија на граѓани, согласно кои ќе мора да се усогласат сите здруженија регистрирани во државата без ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот со бугарскиот клуб во Охрид, апел до граѓаните да се однесуваат европски Александра Спасеска 25.11.2022 / 08:03 Македонија Избраните имиња на ...
| | веќе видена | слични

Комуникацијата меѓу Скопје и Софија треба да се одвива преку културни и информативни центри кои ги зближуваат, а не преку оние што ги раздвојуваат, рече ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на бугарското Министерство за надворешни работи, Костадин Коџабашев на својот редовен брифинг соопшти дека амбасадорката на Македонија во Софија, ...
| | веќе видена | слични

ПАК Е ДЕМОЛИРАН БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО ОХРИД За само два дена, повтпрно е демолиран бугарскиот клуб во Охрид, но овој пат со огнено оружје. Инцидентот го потврди и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонија пат“ надвор од државна контрола, направи загуба од 2,5 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: