По инцидентот со бугарскиот клуб во Охрид: Осуди и барање за откривање на сторителите, но и апел до граѓаните да се однесуваат европски


Избраните имиња на бугарските клубови може да претставуваат провокација со оглед на тоа што будат негативни чувства во најголемиот дел од нашето општество и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
| | веќе видена | слични

Сите манипулации дека заедничката комисија со РС Македонија за историски и образовни прашања обработува јавни прашања што излегуваат од рамките на општата ...
| | веќе видена | слични

Евроамбасадорот Ричард Гир денеска одбегна да ја осуди изјавата на бугарскиот пратеник Костадин Костадинов дадена во Скопје. Исто така, македонското МНР и ...
| | веќе видена | слични

Она што го искажа во петокот во Скопје го продолжи и во студиото на бугарската БТВ, каде се пофали дека пред македонските новинари ја кажал историската и ...
| | веќе видена | слични

Нема што да се коментира, тој е познат националист и со позната реторика. Треба да се игнорираат таквите изјави бидејќи таа реторика трае долго време. Тоа не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ја кажав историската и реалната политичка вистина во моментов, нешто што во принцип не се случува многу често во Македонија, се пофали пратеникот и лидер на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик е дијалект на бугарскиот, во Македонија „живеат луѓе кои се сметаат себеси за Бугари, кои зборуваат бугарски јазик“, изјави утринава за БТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и лидер на бугарската партија „Преродба“ Костадин Костадинов продолжува со своите контроверзни изјави во однос на С. Македонија. „Ја кажав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје рече Македонија е втора бугарска држава, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По инцидентот со бугарскиот клуб во Охрид: Осуди и барање за откривање на сторителите, но и апел до граѓаните да се однесуваат европски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: