Училниците празни, болниците полни со пациенти

Д-р Александар Петличковски од комисијата за заразни болести на денешниот брифинг со медиуми во организација на Македонскиот институт за медиуми рече дека ...
| | веќе видена | слични

Зголемениот број вирусни инфекции периодот се резултат на укинувањето на Ковид мерките, сметаат од Комисијата за заразни болести. Маските изминатите две години ...
| | веќе видена | слични

Иако трендот на заразени лица со ковид-19 е во надолна линија, речиси во сите клиники е зголемен бројот на лица кај кои откако го прележале коронавирусот се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иако се чини дека состојбата со пандемијата на КОВИД-19 е стабилна, здравствените работници укажуваат дека се повеќе фокусот на вниманието се поместува на ...
| | веќе видена | слични

Во моментот кога сегашната епидемиолошка состојба во државата е многу подобрена, здравствените установи бележат зголемен број пациенти кои се жалат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 853 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Училниците празни, болниците полни со пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: