Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

Здружението на инвалиди од НАТО мировни мисии на Република Северна Македонија денеска во Тетово на прес – конференција соопшти дека во Тетово има околу 2.000 ...
| | веќе видена | слични

Целта на настанот беше да се зголеми видливоста на лицата со попреченост, тие да се зближат со заедницата и директно да се вклучат во активностите посветени на ...
| | веќе видена | слични

Oва е едно од денешните ветувања на градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов на дебата со претставници на здруженијата, по повод меѓународниот Ден на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „За подобар видик” денеска Општина Кочани организираше културно-уметничка манифестација со хуманитарен карактер, а по повод 3 Декември – ...
| | веќе видена | слични

Поминаа 30 години од денот кога Генералното собрание на Обединетите нации го прогласи 3 Декември за Меѓународен ден на лицата со попреченост – ден за ...
| | веќе видена | слични

Овгодинешното чествување, како што е наведено во пораката од Народниот правобранител, е на темата „Трансформативни решенија за инклузивен развој: улогата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Учениците со образовни потешкотии во основното училиште „Ј. Х. Песталоци” во Општина Центар добија нова комплетно опремена сензорна соба, која расплага со ...
| | веќе видена | слични

Проектот „Биди ИН, биди ИНклузивен, биди ИНклудиран“ кој е финансиран од Европската Унија опреми уште една сензорна соба со мноштво на дидактички материјали, ...
| | веќе видена | слични

Како дел од проектот „Биди ИН, биди Инклузивен, биди ИНклудиран“ 21 ученик со образовни потешкотии од основното училиште „Ј.Х. Песталоци“ ќе имаат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 269 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 2.000 цивилни инвалиди од НАТО мисии само во Тетово, потребен закон за оваа категорија на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: