Koвачевски: Кризата е можност за енергетска трансформација, Северна Македонија може да е хаб на зелена енергија


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека државата има план и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Велес кажа дека власта докажала дека е возможно во ек на најголема ...
| | веќе видена | слични

„Таксативно“ набројувајќи ги „големите успеси“ на многу полиња, премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, ја додаде и заштитата на „нашиот идентитет“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наша е обврската и честа да ја сочуваме историјата, но уште поголема да го следиме европскиот пат, патот кон иднината кој ќе биде историска читанка за идните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ, на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината” која се одржа во општина Градско рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ што се одржа во Велес најави намалување на цените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Штедиме и не се расфрламе со парите, но  затоа има за се, така работи Владата која ја предводам, државната каса е на граѓаните, тие ја полнат, тоа се нивни ...
| | веќе видена | слични

Тешко е за сите нас, и јас купувам на пазар и во продавница и самиот ги гледам цените, но, важно е да даваме се од себе и јас тоа го правам, рече претседателот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Република Македонија, Димитар КОвачевски на трибината „Силно и одлучно кон иднината“ во Велес кажа дека штедат и не се расфрлаат со пари во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Koвачевски: Кризата е можност за енергетска трансформација, Северна Македонија може да е хаб на зелена енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: