Украинскиот град Лвив ќе биде европска младинска престолнина за 2025 година

Украинскиот град Лвив го доби статусот на младинска престолнина на Европа за 2025 година. Ова го соопшти градоначалникот на Лвив, Андриј Садови. Резултатите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На свечена академија која се одржа во Тетово, светски познатиот писател од Албанија Исмаил Кадаре беше прогласен за почесен граѓанин на Тетово. Ова признание ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Тетово минатиот месец донесе одлука познатиот светски писател Исмаил Кадаре да биде почесен граѓанин на Тетово. Денеска во Тетово лично ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 280 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 303 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинскиот град Лвив ќе биде европска младинска престолнина за 2025 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: