Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права

Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права Александра Спасеска 13.10.2022 / 16:10 Македонија Скопје, 13 октомври 2022 (МИА) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно препораката за рационализација и оптимизација на вработените во јавниот сектор, секоја институција треба да направи функционална анализа, која е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска во емисијата „Аргумент плус” на Телевизија 24 зборуваше за препораките од Планот за фискална ...
| | веќе видена | слични

Секоја институција треба да направи функционална анализа, која е неопходна за да може да се види дали има доволен број на вработени, дали тие имаат доволен ...
| | веќе видена | слични

„Функционалните анализи се неопходни алатки во секоја институција за да видиме колку од вработените извршуваат работни задачи квалитетно, дали целото работно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сојузот на синдикатите на Македонија им ,,заблагодарува” на претседателот на Владата, Ковачевски, Министерката за труд и социјална политика, Тренчевска и на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Следната буџетска година ќе започне со веќе “изместени“ владини проекции кои се зацртани во Фискалната стратегија. Владата најави кратења кај повеќе ставки – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Никој ниту ги намалува платите на вработените, ниту нивните права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: