Приведен скопјанец баран со потерница

6 копии
10 копии

Изминатата ноќ кон саботата во периодот од 00.00 до 04.00 часот од страна на секторите за внатрешни работи и патролни тимови составени од полициски службеници ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

При акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава, полициски службеници лишиле од слобода две лица откако кај едниот е пронајдена ...
| | веќе видена | слични

Велешката полиција соопшти дека синоќа нејзините припадници четири часа вршеле рација во угостителски локали во градот, но не нашла ништо посебно. „Денеска ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово патролни полициски тимови спроведена е акциска контрола во угостителски објекти на територијата на цела држава при што се приведени две лица, Д.Р. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на украинска делегација со која разговарал ѝ дал совет Украинците никогаш да не се предаваат, како што не се предала УЧК во 2001 ...
сите 291 | | | веќе видена

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
сите 345 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците утре ќе го одржи состанокот на Претседателството на партијата, на која се очекува да биде формиран тимот кој ќе ги води преговорите за ...
сите 165 | | | веќе видена

Утринава властите во Украина прогласија тревога за воздушен напад над поголемиот дел од земјата.Во тек е итно исклучување на електричната енергија во Киев, , ...
сите 425 | | | веќе видена

Не е точна информацијата дека на МКЦ му се скратени 90 проценти од буџетот. Средставата доделени од Градот Скопје за МКЦ не се скратени, а програмата која ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец баран со потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: