Аутомакедонија со електричен автобус, вовед во урбаната електромобилност

Како дел од меѓународната промотивна тура “DEMO TOUR 2022” компанијата Аутомакедонија во текот на изминатите две недели го претстави целосно електричниот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Амазон планира да инвестира повеќе од 1 милијарда евра во следните пет години за да произведе уште илјадници електрични комбиња, ...
| | веќе видена | слични

Во светот во последниве години, возачите беа повикани да побрзаат со преминот кон електрични автомобили, но транзицијата генерира многу сомнежи и процесот се ...
| | веќе видена | слични

Во светот последните години возачите се повикуваат да побрзаат со преминувањето на електрични автомобили, но преминувањето генерира бројни дилеми и процесот ...
| | веќе видена | слични

Renault ќе гради мрежа од станици за полнење на е-втомобили долж европските автопатишта Александра Спасеска 10.10.2022 / 17:12 Авто новости Renault има намера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 337 | | | веќе видена

Министерот за правда, Никола Тупанчевски, не одговара на прашањата на Алсат дали истрагата за лица осомничени за корупција од страна на тим од Вашингтон значи ...
сите 158 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 57 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 183 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аутомакедонија со електричен автобус, вовед во урбаната електромобилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: