Владата утре на СРЕДБА СО КОМПАНИЈА ЗА ГАС ШТО ИМ ЈА ПОСОЧИ МИЦКОСКИ


Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
| | веќе видена | слични
15 копии
10 копии

Од 100 до 150 компании од прехранбената индустрија ќе бидат префрлени на регулираниот пазар. Ова е еден од начините и мерките за намалување на цените на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

– Оваа мерка би важела од 1 декември 2022 година имајќи во предвид дека треба да се справуваме и со инфлацијата во делот на храната, а одредени компании кои ...
| | веќе видена | слични

-Нашата заложба е електричната енергија што ја произведува ЕСМ да биде меѓу најевтините во регионот. Сепак, ако дополнително со одлука на Влада не го обврзевме ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните да ги следат мерките и препораките за штедење на владата бидејќи така ќе заштедат и во домашниот буџет, вели во „Само интервју“, министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата утре на СРЕДБА СО КОМПАНИЈА ЗА ГАС ШТО ИМ ЈА ПОСОЧИ МИЦКОСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: