Проектот за филмски студија на Џон Малкович влегува во Влада

7 копии

Постапката за избор на надзор и консултант за Коридорите 10 и 8 е во тек, а по нејзино затворање, Јавното претпријатие за државни патишта ќе ја информира ...
| | веќе видена | слични

Во нашата програма имаме обезбедено и средства и проект за да се распише постапка и да се влезе во реализација на уште една социјална станбена зграда во ...
| | веќе видена | слични

Заврши реконструкцијата на обиколницата, односно на булеварот „Гоце Делчев” во Штип од новиот кружен тек до бензиснката станица на Лукоил. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Преку проектот за локални патишта обезбедивме дополнителни 30 милиони денари за реконструкција на три улици во општина Штип и дополнително изградба на уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на наредните 10 дена ќе биде објавен повикот за новата социјална станбена зграда за Општина Виница, која е изградена и финално завршена со технички ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски денеска информираше дека е неопходна соработка со градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ од источниот регион на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 507 | | | веќе видена

„Отсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Згора на тоа Македонија има блокирани европски интеграции и e поставена во ...
сите 436 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проектот за филмски студија на Џон Малкович влегува во Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: