Лакрдија во Тетово: Навивач влезе на терен и му удри шлаканица на фудбалер (ВИДЕО)

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
| | веќе видена | слични

Но, Џаџ, како што налага традицијата во американскиот бејзбол, нема да може да ја задржи топката како сувенир бидејќи му припаѓа на навивачот кој ја фатил. А ...
| | веќе видена | слични

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран Филип Здравески 06.10.2022 / 15:56 Останати спортови Американската јавност остана ...
| | веќе видена | слични

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
| | веќе видена | слични

Преку соопштение од Тетекс се извинија за скандалот кој се случи во натпреварот против Каменица Саса: Соопштението од клубот ви го пренесуваме во целост: ...
| | веќе видена | слични

Викендов натпреварите во македонскиот фудбал беа одбележани со инцидентот во Тетово каде што на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Саса на теренот се појави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Бране Петрушевски пратеник во ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека се согласуваат со Штанмајер дека се што она ја блокира Македонија, особено ...
сите 248 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 293 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

За жал, реакцијата во Република Северна Македонија е многу силна во однос на тоа што треба да направат. Добро е што го симнавме притисокот од Бугарија, бидејќи ...
сите 156 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лакрдија во Тетово: Навивач влезе на терен и му удри шлаканица на фудбалер (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: