ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски за криминал е прв, со неговиот кум Паунов изградиле Соларен Картел тежок 26 милиони евра


Димитар Ковачевски е основач на Пиксел груп и ниту едно бледо соопштение не може да го прикрие фактот дека тој и неговиот кум Горан Паунов преку потпишување на ...
| | веќе видена | слични

Ниту не почекаа да ја добијат претставката за Ковачевски и броило, влијанието и вмешаноста во скандал тежок 26.000.000 евра, туку излегоа во јавност дека нема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Очекувана беше реакцијата СДС по паушалната изјава на Ивановска дека нема да отвори предмет за Ковачевски и аферата Броило, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Ниту не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

– Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата Билјана Ивановска вели дека нема основа за отворање случај против премиерот за случајот ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата ги демантираше измислените афери на ДПМНЕ, нема основ за покренување постапка против претседателот Ковачевски. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 По обвинувањата на опозициската ВМРО ДПМНЕ и повикот на партискиот лидер Христијан Мицкоски да го испита случајот, претседателката на комисијата Билјана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се надевам дека Државната комисија за спречување на корупција многу сериозно ќе му пристапат на случајот „ Броило “ истакна денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Монс, Белгија ја посети Врховната команда на сојузничките сили за Европа на НАТО, каде оствари средба со Врховниот ...
сите 88 | | | веќе видена

Мицкоски се огласи на својот профил каде што го обелодени трошењето на ЕСМ Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, ...
сите 196 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, оствари средба со сојузната министерка за ЕУ и Устав на Република Австрија, Каролин Едштадлер, во рамки на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски за криминал е прв, со неговиот кум Паунов изградиле Соларен Картел тежок 26 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: