Во Тетово уапсен е навивчот кој на теренот му удри шлаканица на гостински фудбалер


Полициски службеници на СВР Тетово денеска (1 октомври) во 17 часот и 25 минути, во продолжението од првенствениот фудбалски натпревар Тетекс-Каменица Саса, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доцнењето при отклучувањето на капиите на фудбалскиот стадион во Индонезија по насилството што избувна на крајот на натпреварот придонесе за катастрофата во ...
| | веќе видена | слични

Втората најголема спортска катастрофа се случи изминатиов викенд во Индонезија. По завршување на фудбалското дерби на стадионот „Канјурухан Маланг“ меѓу Арема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Санкции паднаа врз оние кои беа прогласени за одговорни за смртоносното стампедо на фудбалскиот стадион во Маланг на островот Јава, кога полицијата употреби ...
| | веќе видена | слични

Уште шест лица им подлегнаа на повредите здобиени во инцидентот на фудбалски стадион во Индонезија, со што бројот на жртви се искачи на 131, потврди денеска ...
| | веќе видена | слични

Почнувајќи од денешните натпревари во Лигата на шампионите сите натпревари во европските купови ќе стартуваат со минута молк поради трагедијата во Индонезија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 551 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 132 | | | веќе видена

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тетово уапсен е навивчот кој на теренот му удри шлаканица на гостински фудбалер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: