Мрежата не може да издржи поголем капацитет на фотоволтаични системи, вели Бектеши


Во моментот, електроенергетската мрежа во земјава не може да издржи поголеми капацитети од ова што го поставивме ние како капацитет (до 6 киловати за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ретки се земјите кои имаат мали проблеми со енергетската криза и затоа оваа зима ќе биде вистински предизвик за одговорните луѓе во енергетските компании. Од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зголемувањето на цената на електричната енергија донесе четири и пол пати повисоки сметки за струја кај компаниите од автомобилската индустрија, чии објекти ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Од клучно значење за нашиот електроенергетски систем зимава е работењето на ТЕ-ТО Скопје, што се покажа клучно и во 2021 година. Домаќинствата и јавниот ...
| | веќе видена | слични

Господине Ѓерасов по Социјално-економскиот совет во Владата беше соопштено дека се работи на анти-кризни мерки за стопанството. Што вие како синдикат конкретно ...
| | веќе видена | слични

Минималната синдикална кошница која ја пресметува Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) достигна 50.224 денари за септември, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Цената на електричната енергија е драстично зголемена, што несомнено ќе влијае на работата на индустриските капацитети во земјата, вклучително и на Костал, но ...
| | веќе видена | слични

Драстичното зголемување на цените на струјата негативно влијае и врз автомобилската индустрија во земјава, иако далеку помалку во споредба со другите сектори, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мрежата не може да издржи поголем капацитет на фотоволтаични системи, вели Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: