Колкава дупка ископа државната пошта?

Минатата година вкупниот приход на сите небанкарски финансиски друштва што се занимаваат со кредити, а ги има 31, бил 46,8 милиони евра, а нивната вкупна нето- ...
| | веќе видена | слични

Извршител е далеку од најпопуларно занимање во Македонија, барем според општата перцепција на јавноста. Иако се бројни тие што немаат добро мислење за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека некои од нивните колеги прават годишни профити од над 100.000 евра, или повеќе десетици илјади евра, четворица извршители минатата година ја завршиле во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поединечна добивка од само 30 евра до 130.000 евра лани пријавиле 99 извршители кои работат во земјава, објави порталот , повикувајќи се на податоци од ...
| | веќе видена | слични

Според податоците со кои располага Комората на извршители, а на кои се повикува порталот „ Пари “ известувајќи за оваа тема, минатата година 99 македонски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Речиси 3,4 милиони евра профит направиле лани 99 извршители, колку што ги има во државава, објави порталот „Пари“ повикувајќи се на податоци од Комората на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Агенцијата за супервизија на осигурување (АСО) ги задолжи сите осигурителни компании кои продаваат „Јунит Линкд“  осигурување живот на секој потенцијален ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека јавноста очекува решенија на Градот за јавниот превоз, еклатантно неспособната Арсовска го принудува директорот на „Паркови и зеленило“ да чита текстови ...
сите 451 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 417 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкава дупка ископа државната пошта?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: