Во Собранието денеска пратенички прашања, апел на премиерот до пратениците

Во Собранието денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања. Синоќа премиерот Димитар Ковачевски за денешната седница за пратенички прашања ...
| | веќе видена | слични
30 копии

По дадената пауза, попладнево продолжи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, на која членовите дискутираат за кандидатурата за уставен ...
| | веќе видена | слични

Во текот на расправата пратениците на ВМРО-ДПМНЕ истакнаа дека лица како Татјана Бозаџиева и Љубомир Јовески, „не заслужуваат да бидат избрани за уставни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборот на уставните судии во Собранието се уште е заглавен во Собранието откако денеска продолжија блокадите од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Членовите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ предложи на ВМРО-ДПМНЕ да достави амандман со кој би се оданочувале приватните хидроцентрали и соларните капацитети ...
| | веќе видена | слични

Околу половина час траеше денешното продолжение на седницата на Комисија за прашања на изборите и именувањата на кое требаше да се дебатира за предлогот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на собраниската Комисија за избори и именувања од ВМРО-ДПМНЕ денеска викаа на цел глас зошто ѝ е ускратена можноста на нивната колешка пратеничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од „Макекспрес превоз“ велат дека не се организатори на протестите и не знаат до кога ќе траат протестите, дали ќе се прошират на други улици и во кој формат ...
сите 805 | | | веќе видена

Министерот за правда, Никола Тупанчевски, не одговара на прашањата на Алсат дали истрагата за лица осомничени за корупција од страна на тим од Вашингтон значи ...
сите 200 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 237 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Собранието денеска пратенички прашања, апел на премиерот до пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: