Време: Денес облачно, но топло и на места дожделиво-од недела очекувајте пад на температурите

Прилично облачно време не очекува овој четврток. УХМР најавува дожд попладне во посеверните делови од земјава. Ќе дува и ветер а максималните дневни ...
| | веќе видена | слични
27 копии
2 копии

Охрид, 6. октомври 2022 (ИНПРЕС) – И понатаму се намалува нивото на водата во Охридското Езеро. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 422 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Денес облачно, но топло и на места дожделиво-од недела очекувајте пад на температурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: