ПОНИШТЕНА ПОСТАПКАТА ЗА ИЗБОР НА ЕСМ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА - проблем се топланите, власта им ветува на скопјани парно, ама не кажува од каде

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
| | веќе видена | слични

За прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна состојба. Станува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Обврските што го имаше ВМРО-ДПМНЕ се исполнети, предадени се контактите и договорени се средбите после кои Владата треба да изменаџира за количини на гас и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повеќенеделни преговори ЕСМ и Адора се договорија – топланите „Исток“ и „Запад“ ќе бидат под закуп до 30 април догодина. Закупнината, според договорот, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лицето за контакт“, министерот за економија Крешник Бектеши, од ВМРО-ДПМНЕ ги доби контактите за набавка на енергенси од странство, брифираат во опозициската ...
| | веќе видена | слични

Закупнината, според договорот, за целата грејна сезона ќе чини 390.000 евра. Со ова Електрани го презема работењето на БЕГ и ќе произведува топлинска енергија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Свежите ноќи и студените утра почнаа да се чувствуваат во домовите. Оние кои немаат парно веќе одамна ги загреваат своите домови на начинот кој што го одбрале. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси запиша нов рекорд во историјата на Светските првенства како прв кој успеал да собере пет асистенции во нокаут фаза ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОНИШТЕНА ПОСТАПКАТА ЗА ИЗБОР НА ЕСМ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА - проблем се топланите, власта им ветува на скопјани парно, ама не кажува од каде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: