Скопјани ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРНО НАВРЕМЕ


13 копии

EСМ Снабдување со топлина преку соопштение апелира потрошувачите, заедниците на сопственици и управителите да ги обезбедат потребните услови за непречена ...
| | веќе видена | слични

Грејната сезона календарски почнува на 15 октомври, или што би се рекло од утре, но дали скопјани во сабота ќе се разбудат со топли радијатори останува да ...
| | веќе видена | слични

Во 105 згради во Скопје в сабота нема да има парно, бидејќи станарите не обезбедиле услови. Од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) која ја презеде испораката ...
| | веќе видена | слични

Поради дефекти на радијаторите, оневозможен пристап на екипите за да се отстранат дефекти на топлинските станици или поради немање струја во потстаниците, дури ...
| | веќе видена | слични

Соработката од страна на потрошувачите и заедниците на сопственици, посочуваат од компанијата, е во интерес на сите страни за да се обезбеди навременa и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски во гостување во информативниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 вели дека стагфлацијата не е непознат во економијата и го има и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ Снабдување со топлина во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која почнува на 15 октомври преку соопштение ги повикува потрошувачите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која започнува на 15 октомври, ЕСМ Снабдување ДООЕЛ Скопје, како вршител на енергетска дејност, со цел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 673 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 173 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 74 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 527 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани ЌЕ ДОБИЈАТ ПАРНО НАВРЕМЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: