АДОРА И ТЕ-ТО ДОБИВААТ СТАТУС НА КОМПАНИИ ОД ПОСЕБНО ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАБОТА ВО КРИЗНА СОСТОЈБА - за прв пат по девет години Владата ја проширува листата, еве кои се другите фирми


За прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна состојба. Станува ...
| | веќе видена | слични

За денеска е закажана подготвителна седница на Регулаторната комисија за енергетика, на која ќе се разгледуваат одлуки за издавање лиценци за регулирано ...
| | веќе видена | слични
13 копии

EСМ Снабдување со топлина преку соопштение апелира потрошувачите, заедниците на сопственици и управителите да ги обезбедат потребните услови за непречена ...
| | веќе видена | слични

Грејната сезона календарски почнува на 15 октомври, или што би се рекло од утре, но дали скопјани во сабота ќе се разбудат со топли радијатори останува да ...
| | веќе видена | слични

Во 105 згради во Скопје в сабота нема да има парно, бидејќи станарите не обезбедиле услови. Од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) која ја презеде испораката ...
| | веќе видена | слични

Поради дефекти на радијаторите, оневозможен пристап на екипите за да се отстранат дефекти на топлинските станици или поради немање струја во потстаниците, дури ...
| | веќе видена | слични

Соработката од страна на потрошувачите и заедниците на сопственици, посочуваат од компанијата, е во интерес на сите страни за да се обезбеди навременa и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ Снабдување со топлина во пресрет на новата грејна сезона 2022/2023 која почнува на 15 октомври преку соопштение ги повикува потрошувачите да ги завршат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АДОРА И ТЕ-ТО ДОБИВААТ СТАТУС НА КОМПАНИИ ОД ПОСЕБНО ЗНАЧЕЊЕ ЗА РАБОТА ВО КРИЗНА СОСТОЈБА - за прв пат по девет години Владата ја проширува листата, еве кои се другите фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: