ХАЈРЕДИНИ: Груби има „бомби“ за Ахмети од Заев, со нив го држи заробен


Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
| | веќе видена | слични

Демократаската унија за интеграција (ДУИ) најави дека на 15 октомври ќе бира ново претседателство на партијата. Во структурите на извршната власт и другите ...
| | веќе видена | слични

Ахмети очигледно беше ставен во тесно па прифати партијата по речи си 3 години да избере нови органи. -Денеска имавме разговор со долгогодишнте соработници, ...
| | веќе видена | слични

По партисикот Конгрес одржан во декмври 2019 година, Демократската унија за интеграција (ДУИ), освен партиски лидер и Генералниот совет на партијата, се уште ...
| | веќе видена | слични

ДУИ по состанокот со „огнените“ кои го истакнаа незадоволството од работата соопштија дека одлучено е на 15. октомври да има состанок на Централниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот, поранешен претседател на Партијата за демократски просперитет (ПДП) и експратеник во Собранието, Абдуљади Вејсели , вечерва во емисијата „24 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за здравство Имер Селмани, кој последниве години настапува во јавност како политички аналитичар, вечерва ги коментираше последните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 842 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАЈРЕДИНИ: Груби има „бомби“ за Ахмети од Заев, со нив го држи заробен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: