Владината коалиција и парламентарното мнозинство се стабилни, тврди Ковачевски


Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Демократаската унија за интеграција (ДУИ) најави дека на 15 октомври ќе бира ново претседателство на партијата. Во структурите на извршната власт и другите ...
| | веќе видена | слични

Ахмети очигледно беше ставен во тесно па прифати партијата по речи си 3 години да избере нови органи. -Денеска имавме разговор со долгогодишнте соработници, ...
| | веќе видена | слични

По партисикот Конгрес одржан во декмври 2019 година, Демократската унија за интеграција (ДУИ), освен партиски лидер и Генералниот совет на партијата, се уште ...
| | веќе видена | слични

ДУИ по состанокот со „огнените“ кои го истакнаа незадоволството од работата соопштија дека одлучено е на 15. октомври да има состанок на Централниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот, поранешен претседател на Партијата за демократски просперитет (ПДП) и експратеник во Собранието, Абдуљади Вејсели , вечерва во емисијата „24 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот министер за здравство Имер Селмани, кој последниве години настапува во јавност како политички аналитичар, вечерва ги коментираше последните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хаосот во Скопје кој го создаде ВМРО-ДПМНЕ не може да се реши со делумно повлекување на блокадите. Колапсот на јавниот превоз во Скопје е резултат на ...
сите 386 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска ги тргна портретите на досегашните градоначалници на Скопје кои над 20 години стоеја во салата за состаноци до нејзиниот ...
сите 108 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 211 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 210 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владината коалиција и парламентарното мнозинство се стабилни, тврди Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: