СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје


Неполна година Град Скопје стагнира, не се развива, не се реализираат нови проекти, а наследените се намерно стопирани. И сето тоа само заради одредени бизнис ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од најважните проекти се уште чека да бидат започнати, реализирани. Ако не се започне сега, тие проекти нема да можат да бидат завршени во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Општина Аеродром се градат инфраструктурни проекти, се вложува во улици и сообраќајници, се градат водоводи, училишта и градинки и тоа се проекти наменети ...
| | веќе видена | слични

Безобразно, смешно и некоректно е инвестиции кои се реализираат од буџетот на општината и со помош на странски донатори да се политизира и да се гледаат низ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Проектот на Владата предводена од СДСМ, за поврзување на локални патишта во општините со вкупна вредност од 70 милиони евра, опфаќа реализација на проекти во ...
| | веќе видена | слични

Долги колони возила, застој во сообраќајот, свирежи и нервозни возачи е постојана слика изминатиов период кај крстосницата на булеварот „8 Септември“ и улицата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инвестирани се 23 милиони евра за изградба и реконструкција на 93 локални улици во 44 општини и Град Скопје во рамки на Проектот за поврзување со локални ...
| | веќе видена | слични

Ова го потенцираше министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на денешната Конференција на која се презентираа досегашните резултати од реализација на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, во своето обраќање на настанот по повод презентација на „Проектот за поврзување на локалните патишта“ во износ од 70 милиони ...
| | веќе видена | слични

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 551 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 131 | | | веќе видена

Се чини дека на руската армија и треба одмор на фронтот во Украина. Ова и дава шанса на украинската армија да напредува. Но, за тоа на Киев му треба повеќе ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: