Шутаров: ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните, за тендери и провизии стојат проектите во Скопје


Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Позади нас е летото кое неодамна заврши а со тоа и првото работно лето во општина Бутел од кога сум градоначалник. Реализиравме голем број на проекти и ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Завршуваат градежните активности на улицата “Христо Татарчев” во населбата Кисела Вода, каде Општина Кисела Вода инвестираше во изградба на паркинг простор. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес изврши увид во финализирањето на ова, ново решение за сообраќајот во мирување во општина Кисела Вода. -Со денешното ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ќе се санира Домот на култура „Билјана Беличанец”. Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски денес го потпиша Договорот со Рамиз Реџепи, директор на Бирото за регионален ...
| | веќе видена | слични

Домот на културата „Билјана Беличанец“ во Општина Кисела Вода наскоро ќе започне да се санира, најавија од локалната самоуправа од каде што информираат дека ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го обвини градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски дека се фали со проекти од минатата локална власт. -Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 27.11.2022 околу 05:10 часот во близина на крстосница „Богородица“ на локалниот пат Гевгелија – Богданци, полициски службеници од Полициската станица за ...
сите 493 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

„Наместо министерката да го напаѓа целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ кој што изнесува скандали кои што се поврзани со безбедносниот сектор, кој што за жал е фрлен на ...
сите 296 | | | веќе видена

Откако повеќе од еден месец, премиерот, министрите, владините и партиските функционери од СДСМ шетаа и се среќаваа со граѓаните во сите градови во земјава, ги ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шутаров: ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните, за тендери и провизии стојат проектите во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: