Николоски: Инвестиции нема, се трошат пари за уредување на празни индустриски зони

„Функционерите кои што се во енергетскиот сектор поприлично ќе одговараат пред правдата бидејќи крадат во услови кога луѓето плаќаат 4 до 5 пати повисока цена ...
| | веќе видена | слични

Владата најдоцна до 5 октомври 2022 година, за кога е закажана седницата на Економскиот совет, да донесе мерки кои ќе го ублажат силниот ценовен удар, апелира ...
| | веќе видена | слични

Текстилната индустрија ќе ја преживее зимава, но изгледите од потреси напролет се големи со оглед дека нивните европски партнери може да ги намалат нарачките ...
| | веќе видена | слични
11 копии

 Средбата, како што вчера потврдија од Владата за МИА, е планирано да се одржи во 16 часот. На средбата, покрај Мицкоски, ќе присуствува и економскиот тим на ...
| | веќе видена | слични

Во нашата земја има регистрирани нешто над 71.500 активни субјекти. 70.000 субјекти од нив се на регулираниот пазар за електрична енергија, тоа значи дека ...
| | веќе видена | слични

„Економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ работи не само за енергетската криза, туку и за економските теми и целокупната економска ситуација. Прв пат во историјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 296 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Инвестиции нема, се трошат пари за уредување на празни индустриски зони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: