Идната недела ќе биде клучна за струјата за стопанството

8 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши и предложи на ВМРО-ДПМНЕ кога ќе се расправа по измените на Законот за енергетика да достави амандман со кој би се ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Собранието на денешното продолжение на 86-тата седница, изгласа продолжување на рокот на кризните состојби заради недостиг на електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратениците денеска изгласаа продолжување на кризните состојби поради недостиг на електрична и топлинска енергија. Продложувањето на кризната состојба е поради ...
| | веќе видена | слични

Со 83 гласа „за“, ниту еден „против“ и ниту еден „воздржан“ беше изгласано продолжувањето на рокот на постоење на кризна состојба со електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Во Собранието заврши општата расправа по Предлог-одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката на ниво на државата до 30 април. Во тек е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта и опозицијата на денешната речиси двочасовна сообраниска расправа ги спротивставија ставовите околу продолжувањето на кризната состојба. Според ...
| | веќе видена | слични

Во тек е расправата по втората точка, за продолжување на кризната состојба на ниво на Град Скопје во однос на топлинската енрегија. Како што рече претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идната недела ќе биде клучна за струјата за стопанството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: