Финансиска поддршка во поледелството и во сточарството


6 копии

Безуспешни се обидите на Трајан Димковски и СДС да го одвлечат вниманието од реалните проблеми со кои се соочуваат земјоделците откако СДС е на власт. Имено, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во време на најголема светска економска и енергетска криза, Владата и институции предводени од СДСМ продолжуваат со конкретна грижа за сите граѓани. Посветени ...
| | веќе видена | слични

Цветан Трипуновски, претседател на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство при ВМРО-ДПМНЕ кажа дека се безуспешни обидите на Трајан Димковски и ...
| | веќе видена | слични

Посветени сме на инвестиции во земјоделството со цел зголемување и поголема конкурентност на домашното земјоделско производство.  Започна распределбата на ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Прилеп започна распределбата на картичките за зелена нафта за земјоделците. На ниво на држава ќе бидат распределени околу 50.000 вакви картички, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со симболично доделување на картичките за „зелена нафта” на земјоделци во прилепските села Мало Коњари и Кадино Село, официјално започна исплатата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиска поддршка во поледелството и во сточарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: